Forma-1 Hírek - Kettős Red Bull siker Sepangban

Készült: 2016.október.02 10:48 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Daniel Ricciardo Red Bullos csapattársát, Max Verstappent megelőzve megnyerte a drámai Maláj Nagydíjat, miután a futamot korábban vezető Lewis Hamiltonnak motorproblémái akadtak.
Hamilton erősen kezdett, megtartotta első helyét, míg mögötte csapattársa, Nico Rosberg Sebastian Vettellel ütközött az első kanyarnál.

Ricciardo és Verstappen, utóbbi szintén ütközött Vettellel, Hamilton mögé soroltak be, Rosberg visszaesett a mezőny végére, Vettel feladta a futamot.

Hamilton jelentős előnyre tett szert az egy kerékcserét tervező Red Bullal szemben, ám 15 körrel a leintés előtt a Mercedes erőforrása felmondta a szolgálatot.

Ricciardo és Verstappen állt az élre és egy rövid harc után a Red Bull kettős győzelmet aratott.

Rosberg a mezőny végén találta magát, de felzárkózott és az utolsó dobogós helyezést megszerezte, annak ellenére, hogy Kimi Räikkönennel ütközött és tíz másodperces időbüntetést kapott.

A Red Bull a 2013-as Brazil Nagydíj óta első kettős győzelmét szerezte, megakadályozva a Mercedest a konstruktőri bajnoki cím megünneplésében, míg Rosberg 23 pontos előnyre tett szert Hamiltonnal szemben öt futammal a szezon vége előtt.

A hőségben a problémák már a futam rajtja előtt megkezdődtek, Felipe Massa autója nem tudott elindulni a felvezető körre és mások is erőproblémákkal küzdöttek.

A starter csak nagyon lassan engedte el a mezőnyt, azonban Hamilton tisztán indult és az első kanyarhoz előnnyel érkezett.

Vettel szintén jól indult és a Red Bull elé került a hosszú célegyenesben, de Verstappennel ütközött, majd Rosberg autójába csúszott.

Rosberg megpördült, míg Vettel néhány kanyarig még bírta a sérült bal első felfüggesztéssel, majd félreállt és feladta a futamot.

Virtuális biztonsági autós fázisra volt szükség, amikor a Haas pilótájának, Romain Grosjeannak autója megpördült, valószínűleg fékprobléma miatt. Ekkor Verstappen, Rosberg, a Force India és a McLaren is kereket cserélt.

Úgy tűnt, ez kifizetődő lesz Verstappen számára, aki lágy keveréket kapott és gyors köröket teljesítettek, ám kiderült, a többi élen álló egy kerékcserét tervez, a keményekre váltanak.

A verseny alakulásával Hamilton - aki egyetlen kerékcseréjét a 20. körben végezte el - visszaszerezte az első helyet és sikerült előnyre szert tennie a Ricciardo-Verstappen párossal szemben.

Úgy tűnt, Hamilton győzelmet arat és visszaszerzi első helyét a bajnokságban, de a motor felmondta a szolgálatot.

Verstappen Hamilton kiesése előtt felzárkózott Ricciardóra, néhány kanyaron keresztül a páros kerék-kerék elleni küzdelmet vívott, de az ausztrál pilóta megtartotta pozícióját és Hamilton kiesésével megörökölte az első helyet.

Hamilton kiesése miatt ismét virtuális biztonsági autós fázis következett, ekkor az élen állók a kemény keverékről visszaváltottak lágyra, ekkor néhány másodperc különbség alakult ki Ricciardo és Verstappen között, amely a célig meg is maradt.

Rosberg tíz másodperces időbüntetést kapott, miután bátor előzésbe kezdett a kettes kanyarnál Räikkönennel szemben, de elegendő előnyre tett szert az utolsó körökben, így megtarthatta harmadik helyét.

A Williams pilótája, Valtteri Bottas az ötödik lett, de a Force India megtartotta negyedik helyét a konstruktőri bajnokságban, mivel Sergio Perez és Nico Hülkenberg a hatodik és nyolcadik helyen végeztek.

Fernando Alonso és Jenson Button is pontot szerzett a McLaren-Hondának a hetedik és kilencedik helyen, míg Jolyon Palmer első Formula-1-es pontját szerezte a 10. helyével.

Carlos Sainz Junior mindent megtett azért, hogy Palmert megszorongassa, de végül a 11. helyen zárt Marcus Ericsson, Massa, Daniil Kvyat és a Manor pilótái előtt.

Vettel, Grosjean és Hamilton mellett Kevin Magnussen aerodinamikai problémák miatt adta fel a versenyt, Esteban Gutierrez autójáról a kerék vált le, míg Felipe Nasr műszaki hiba miatt kényszerült a futam korai befejezésére.

A szezon következő versenyét, a Japán Nagydíjat október 9-én rendezik Suzukában.