• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a Szingapúri Nagydíjat

Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a Szingapúri Nagydíjat

Készült: 2016.szeptember.19 07:18 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg Szingapúri Nagydíjon aratott győzelmével átvette a vezetést a pontversenyben, miután vissza tudta verni a Red Bull pilótájának, Daniel Ricciardónak támadását, a dobogóra még mercedeses csapattársa, Lewis Hamilton állhatott fel.
Rosberg 200. Formula-1-es versenyén kihasználta a pole pozíció nyújtotta lehetőséget a rajtnál és két kerékcserés stratégiánál maradt, míg riválisai háromszor cseréltek kereket.

Ricciardo utolsó kerékcseréje után gyorsan zárkózott fel, de maradt a második helyen Hamilton és Kimi Räikkönen előtt, míg Sebastian Vettel az utolsó helyről indulva ötödik lett.

Győzelmével Rosberg átvette a világbajnokságban a vezetést, nyolc ponttal előzi meg Hamiltont és még 150 egység gyűjthető a hátralévő hat versenyen.

Rosberg a rajttól kezdve irányította a versenyt az első helyet csak a kerékcserék során adta át, azonban nem volt egy könnyű győzelem, Daniel Ricciardót csak 0.488 másodperccel előzte meg.

Hamilton lett a harmadik, de úgy tűnt, az utolsó dobogós helyezés a ferraris Kimi Räikkönené lesz, mivel a finn pilótának sikerült Hamiltont a pályán megelőzni. Azonban egy stratégiai döntéssel Räikkönen elé vágott és végül két másodperces előnnyel ért célba.

Sebastian Vettel a nap pilótája címet kapta meg, miután az utolsó helyről indulva az ötödik lett, csak 17 másodperccel maradt el csapattársától.

Max Verstappen a hatodik helyen zárt. A Red Bull pilótája is hozzájárult ahhoz, hogy a futam elején biztonsági autós fázis legyen. A holland pilóta lassan indult el a rajtnál, így a körülötte lévők előzni tudtak, azonban Nico Hülkenberg ütközött Carlos Sainz Toro Rossójával, a Force India a falnak csapódott és a német pilóta versenye már akkor véget ért, amikor még el sem kezdődött.

A biztonsági autó csak néhány kört töltött a pályán, ám az újrainduláskor meglepetésre még egy pálya bíró dolgozott a pályán, amikor a mezőny teljes sebességgel a célegyenesbe érkezett, de szerencsére személyi sérülés nem történt.

A McLaren pilótája, Fernando Alonso jól rajtolt és a biztonsági autós fázis után az ötödik helyen állt, a pozíciót sokáig megtartotta, végül Vettellel és Verstappennel szemben pozíciót veszített, végül a hetedik lett és pontot szerzett.

A pontszerzők között még Sergio Perez, Daniil Kvyat és Kevin Magnussen ért célba.

Három kiesés történt a versenyen, Jenson Button a futam felénél adta fel a küzdelmet, míg Valtteri Bottas biztonsági öve kicsatolódott, motorja túlmelegedett. Hülkenberg volt a harmadik kieső.

Romain Grosjean nem indult a versenyen, miután autójával a rajtrácsra menet probléma akadt.

A szezon következő versenyét, a Maláj Nagydíjat október 2-án rendezik Sepangban.