• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamiltoné a pole pozíció Monzában

Forma-1 Hírek - Hamiltoné a pole pozíció Monzában

Készült: 2016.szeptember.03 17:27 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton négy tizedmásodperccel megelőzve mercedeses csapattársát, megszerezte a vasárnapi Olasz Nagydíjra a pole pozíciót. Az időmérő edzésen Sebastian Vettel zárt a harmadik helyen.
A Q1-ben Esteban Ocon nem tudott mért kört teljesíteni, az első sikánnál félrehúzódott Manorjával elektronikus probléma miatt, ugyanezen meghibásodás akadályozta pénteken is a francia pilótát.

Sárga zászlót lengettek, de gyorsan letolták a sikán menekülőútja mellől autóját és nem befolyásolta ez a köridőket. A Q1 végére Hamilton hat tizedmásodperces előnybe került csapattársával, Nico Rosberggel szemben.

Szoros harc volt várható a harmadik szabadedzésen látott időmérős szimuláció után szombat délután. A Q1 végén Kevin Magnussen a 20. helyen állt és az Ascari sikán kijáratát szélesen vette, lehajtott a kavicságyra és további pozíciót veszített Marcus Ericsonnal szemben, aki a 19. helyre lépett előre. Jolyon Palmer is megelőzte csapattársát, de mindkét Renault kiesett a Q1-ben.

A két Sauber is búcsúzott, Felipe Nasr a 18. helyen végzett és gyújtáskimaradásra panaszkodott. Fernando Alonso utolsó körének köszönhetően továbbjutott és kiütötte Danill Kvyatot, Pascal Wehrlein pedig harmadik alkalommal jutott a Q2-be.

A Mercedes a lágy keveréken kezdte a Q2-t, mivel a sárga jelzésű abroncson szerettek volna indulni a versenyen. Hamilton azonban az első sikánnál elfékezte magát, amely szükségtelen elhasználódást eredményezett az abroncson. Legközelebbi riválisuk, a Ferrari nem vállalt kockázatot és a szuperlágyon ment tovább.

Mindkét Mercedes kigurult a pályára az edzés végén, de Rosberg kiállt a boxba, míg Hamilton nem tudott javítani, így a brit pilóta az elfékezett abroncson kezdi a vasárnapi futamot.

A Red Bull kockáztatott a lágy keveréken és az első körök után az első tízben voltak, de a Q2 végén szuperlágyon mentek.

Egy nagy név lett az edzés végén a nagy áldozat, Felipe Massa a 11. helyen zárt. Romain Grosjean közvetlenül a brazil pilóta mögött végzett, de öthelyes rajtbüntetést kap a futam előtt sebességváltó csere miatt.

Pascal Wehrlein a két McLaren közé beékelődött a 14. helyen, Alonso a 13., Button a 15. helyen zárt. Caros Sainz Junior a 16. helyen végzett a Toro Rossóval.

Mindkét Force India bejutott a Q3-ba, miután szenvedtek egész hétvégén az egyensúllyal és Esteban Gutierrez a Haasszal először szerepelhetett a Q3-ban.

Hamilton állt az élre a Q3 elején, három tizeddel megelőzve Rosberget. Kimi Räikkönen leggyorsabb Ferrari pilótaként a harmadik helyen állt, három tizeddel csapattársa, Sebastian Vettel előtt.

Valtteri Bottas a két Red Bull és a két Force India elé került, Esteban Gutierrez nem teljesítette első körét, mert a második Lesmo kijáratánál elhagyta a pályát.

Hamilton a második körök során tovább növelve előnyét négy tizedmásodperces előnnyel ötödik pole pozícióját szerezte Monzában.

Vetetl utolsó kísérlete során megelőzte csapattársát, Kimi Räikkönent, aki mögött Bottas végzett. Daniel Ricciardo megelőzve csapattársát, Max Verstappent a hatodik lett.

Sergio Perez Nico Hülkenberg előtt a nyolcadik helyen zárt, Gutierrez a 10. lett.

Az európai szezont lezáró Olasz Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.