• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Német Nagydíjat

Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Német Nagydíjat

Készült: 2016.július.31 14:00 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

A tavalyi világbajnok, Lewis Hamilton tovább növelve előnyét megnyerte a Német Nagydíjat, amely az idei évben hatodik sikere.
Hamilton végig irányította a versenyt a rajttól kezdve, csapattársa, Nico Rosberg a negyedik helyre csúszott vissza a két Red Bull pilóta mögé.

Rosberg felzárkózását öt másodperces időbüntetés akadályozta, így Daniel Ricciardo és Max Verstappen állhatott még fel a dobogóra.

Hamilton a rajtnál az élre állt, míg Rosberg autóján a kerekek megpörögtek, Verstappen pedig az egyes kanyar külső ívén megelőzve Ricciardót a második helyre került.

Hamilton tisztán vezette a versenyt, az első négyes három kerékcserés stratégiát választott, bár a futam különböző szakaszaiban eltérő keveréket használtak.

Ricciardo a negyedik helyre esett vissza a második etapon, amikor lágy keveréket használt, míg Verstappen és Rosberg a szuperlágy abroncs mellett döntött, a Mercedes pilótája fel is zárkózott ellenfelére.

Rosberg a hajtűkanyarnál előzéssel próbálkozott, de elmérte a távot, Verstappent lekényszerítette a pályáról, ezért öt másodperces időbüntetést kapott.

A büntetést kerékcseréje során töltötte le és a negyedik helyre esett vissza, ahonnan már nem tudott felzárkózni.

Ricciardo a szuperlágy abroncsot használta az utolsó etapban és megelőzte Verstappent, így a második helyen zárt, míg a holland fiatalnak köszönhetően mindkét Red Bull pilóta dobogóra állhatott.

A Ferrarinak magányos versenye volt, Sebastian Vettel az első kerékcserék során Kimi Räikkönen elé ugrott, mivel a finn pilóta autóján a megszokottnál lassabban dolgoztak a szerelők.

Nico Hülkenberg a hetedik lett a Force Indiával, a pontszerzők között még Jenson Button, Valtteri Bottas és Sergio Perez zárt.

Estban Gutierrez volt az egyetlen pilóta, aki lágy keveréken indult és végül a 11. helyen zárt, miután Fernando Alonso küzdött a gumikkal és a pontszerzők közül visszacsúszva a 12. helyen végzett.

Romain Grosjean a 13. helyen végzett, megelőzve a Toro Rosso párosát, Carlos Sainz Juniort és Daniil Kvyatot.

Kevin Magnussen a 16. helyen ért célba, Pascal Wehrlein túlélte az ütközést csapattársával, Rio Haryantóval és a 17. lett, megelőzve Marcus Ericssont és Jolyon Palmert.

Palmer az első körben elfékezte magát és a boxba kellett mennie; Haryanto volt az utolsó célba érkező a 20. helyen.

Felipe Nasr a futam vége felé állt ki a Sauberrel, míg Felipe Massa az egész versenyen szenvedett, miután az első körben hátulról meglökték, folyamatosan csúszott vissza a mezőnyben, majd féltávnál feladta a versenyt.

A Formula-1 mezőnye most háromhetes szünetre vonul, a szezon következő versenyét, a Belga Nagydíjat augusztus 28-án rendezik Spa-Francorchamps-ban.