Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Brit Nagydíjat

Készült: 2016.július.10 15:42 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton pályafutása során negyedik alkalommal nyert a Brit Nagydíjon, a vasárnapi futam esős/száraz pályán zajlott Silverstone-ban.
Hamilton egész végig irányította a versenyt és sorozatban harmadszor nyerte meg hazai versenyét, míg mercedeses csapattársa, Nico Rosberg ideiglenesen a második lett. A német pilótát tiltott rádióüzenet miatt vizsgálat alá vonták.

Így Hamilton négy pontra csökkentette Rosberg előnyét a ponttáblázaton.

Max Verstappen állhatott még fel a dobogóra, miután harmadik lett a Red Bull-lal.

A futam előtt eső áztatta fel a pályát és a versenyirányítás úgy döntött, biztonsági autó mögött rajtol a mezőny.

Öt kör után a biztonsági autó kiállt és Hamiltonnal az élen elindult a verseny, bár a pálya jelentősen felszáradt és intermediate abroncsokat is lehetett használni. A mezőny néhány körön belül kereket cserélt.

Hamilton gyorsan előnyre tett szert Rosberggel szemben, míg Verstappen felzárkózott a német pilótára és a második helyért harcoltak.

Verstappen a Becketts-nél a külső íven megelőzve Rosberget a második helyre került.

A mezőny a 17. körben váltott slick gumikra és Hamilton megtartotta előnyét, annak ellenére, hogy az Abbey-nél megcsúszott, ahol a pálya a legnedvesebb volt.

Verstappen is többször megcsúszott és Rosberg nyomás alá helyezte, ahogyan a pálya száradt.

Rosberg több alkalommal próbálkozott előzéssel, majd végül a Stowe-nál sikerült is, ezt követően megpróbálta Hamilton befogni.

A német pilóta hátránya hat másodpercre csökkent, amikor Rosberg a Club kanyarnál sebességváltó probléma miatt időt veszített.

A Mercedes arról tájékoztatta Rosberget, hogy a hetedik fokozatot ne használja és a beállítások megváltoztatására utasította pilótáját, ezzel valószínűleg megsértették a szabályt, amelyet a futam után vizsgáltak.

Rosberg problémájának köszönhetően Hamilton könnyedén célba ért az első helyen.

Verstappen a remek harmadik helyet szerezte meg, míg Daniel Ricciardo a negyedik lett, ám hibázott akkor, amikor riválisai a virtuális biztonsági autós fázis alatt, amelyet Pascal Wehrlein kicsúszása miatt kellett elrendelni, kiálltak kereket cserélni, az ausztrál pedig továbbhaladt.

Kimi Räikkönen a Ferrarival az ötödik helyen zárt, míg Sergio Perez megelőzve Force Indiás csapattársát, Nico Hülkenberget a hatodik lett.

Carlos Sainz Jr. egy megpördülést túlélve a nyolcadik lett, míg Sebastian Vettel csak a kilencedik helyen zárt és büntetést kapott Felipe Massa pályáról való leszorításáért.

Daniil Kvyat fért még be az első tízbe a Toro Rossóval, megelőzve Massát, Jenson Buttont és Fernando Alonsót, aki nagy sebességnél, az Abbey kanyarnál kicsúszott és a gumifalnak ért, de folytatni tudta a versenyt.

Valtteri Bottas csak a 14. lett, megelőzve Felipe Nasr-t, Esteban Gutierrezt és Kevin Magnussent. A Renault dán pilótáját annak ellenére rangsorolták, hogy feladta a versenyt.

Jolyon Palmer büntetést kapott, mert balesetveszélyes módon engedték ki autóját, ám végül feladta a versenyt, míg Rio Haryanto az Abbey-nál csúszott ki.

Romain Grosjean és Marcus Ericsson szintén kiesett, műszaki hiba miatt.

A 2016-os szezon következő versenye, a Magyar Nagydíj július 24-én kerül megrendezésre.