Moto2 Hírek - Le Mans, Futam: Lüthi sima győzelmet aratott

Készült: 2015.május.17 12:20 Készítette: Lipták Melinda Írta: Papdi Tamás Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Túlzás lenne azt állítani, hogy körömlerágós izgalmakat hozott a középső kategória francia futama: Lüthi pár kör alatt az élre állt és onnantól kezdve végig kezében tartotta a futamot. A dobogón Rabattal és Zarcóval osztozott, míg a poleból induló Rins egy esés után csak a 17. helyen végzett.
Száraz, napos idő fogadta a Moto2-es mezőnyt a rajtrácson, és volt olyan, akinek ez lehetett a legjobb pillanat a futamon: Rins alaposan elrontotta élete első pole pozíciós rajtját, rendesen beragadt és egészen a kilencedik helyig csúszott hátra. A legjobban Zarco kezdett, élre állt és azonnal meg is lépett picit Lowestől és Lüthitől. A svájci a második kör elején letudta a brit motorost és a francia nyomába eredt.

Rabat is hasonlóan szeretett volna cselekedni, ám a hetes kanyarban már túlzottan bevállalós volt, lecsúszott a pályáról. Ekkor két páros alakult ki az élbolyban: Lüthi Zarcot kezdte szorongatni, Lowes pedig Rabattal viaskodott. Nem sokáig tartott ez az állapot, a címvédő a negyedik körben már sikerrel túljutott Lowes-ön, hamarosan pedig már az időközben élre kerülő Lüthi és Zarco sarkában loholt.

Marquez és Rossi ezalatt búcsúzni kényszerült a küzdelmektől, a 10-es kanyarban estek el. Csendesebb időszak következett, egyedül a rajt után egy kis ideig még harmadik helyen haladó Nakagami csúszott egyre lejjebb egészen a nyolcadik helyig. Három kör múlva újabb búcsúzó akadt a nyolcas kanyarban elcsúszó Folger személyében. A 12. körben Salom legyűrte Simont, Morbidelli pedig Nakagamit.

Az első négy helyen Lüthi, Zarco, Rabat és Lowes senkitől sem zavartatva motorozgatott, egy-két tizedet adva egymásnak. A 14. körben Kallio versenye is véget ért, a 10-es kanyar kavicságya volt a végállomás. Ekkor Lüthi, Zarco, Rabat, Lowes, Rins, Salom, Simon, Morbidelli, Nakagami és Siméon volt a legjobb tíz sorrendje. Ezután sem váltak követhetetlenné az események, egyedül Morbidelli és Simon cserélt helyet. Nyolc körrel a vége előtt aztán változás történt az élbolyban is: Rabat megelőzte Zarcot a hármas kanyarban. A következő körben Morbidelli folytatta előretörését és Salomot is megelőzte, öt körrel a vége előtt pedig Rins-t is letudta.

Ekkor úgy nézett ki, hogy itt kialakulhat egy izgalmas párharc, a spanyol próbálta visszaszerezni az ötödik helyet, ám a vége az lett, hogy három körrel a vége előtt a hármas kanyarban elcsúszott és visszaesett a 18. helyre. Pons-ék versenye valamivel több mint egy körrel később fordult végleg rémálommá, amikor Salom a hetes kanyarban majdhogynem motorostól átbucskázott Morbidellin (igaz így Axel Pons végül pontszerző helyen zárhatta a futamot). Ezzel végleg elfogytak az események, Lüthi magabiztosan versenyezve megszerezte a győzelmet Rabat és Zarco előtt. A bajnokságban ezzel feljött a második helyre, hátránya 21 pont az éllovas Zarcóhoz képest. Folytatás két hét múlva Mugellóban.