Moto2 Hírek - Argentína, Futam: Zarco élete első Moto2-es győzelemére váltotta a pole-t

Készült: 2015.április.19 19:39 Készítette: Lipták Melinda Írta: Keszthelyi Gábor Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Johann Zarco senkinek sem adott esélyt, egy rövidke időt leszámítva végig vezette az argentin futamot, amelyet végül megnyugtató előnnyel nyert. Alex Rins folytatta jó szereplését, ő lett a második. A dobogó legalsó fokára Sam Lowes állhatott fel. Bár a végére kicsit ellaposodott a verseny, mindig volt mire figyelnünk a mezőnyben.
A Moto3 őrült versenyét a Moto2-esek viadala követte Argentínában, a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik állomásán. A legkisebbek futama után nem sokat változtak a körülmények, tehát a középső géposztály mezőnyének is meg kellett barátkoznia a szürke időjárással. A rajtrács első sorába Johann Zarco, Tito Rabat és Thomas Lüthi sorakozhattak fel. Mögülük Sam Lowes, Alex Rins és Jonas Folger indulhattak. Délelőtt Lowes nagyon kiegyensúlyozott, jó köröket futott, így szint biztosak lehettünk benne, hogy a brit megkeveri majd a kártyákat. A legjobban a regnáló világbajnoknak jött ki a lépés a rajtnál, ő is fordult elsőként, de Zarco hamar visszajött elé. Rabat később ki is szaladt a pályáról, ezzel érdemben vége is lett a versenyének. Időközben Cortese és Simeon is bejöttek Zarco és Lowes elé. A két esélyes viszont hamar lenyomták a németet.

Az első kört Simeon, Zarco, Lowes, Kallio és Cortese zárták a top 5-ben. A második körben Corsi elcsúszott, az első négy pedig kicsit meglógott. Az ötödik helyen viszon már Rins érkezett, aki lassacskán fel is zárkózott az élbolyra. Egy körrel később Zarco vette át a vezetést. Közben Julian Simon is hibázott. Zarco a leggyorsabb körrel igyekezett meglógni, Lowes ezért megpróbálta átlépni Simeont, hogy a francia nyomába eredhessen. Ez az ötödik körben össze is jött, közben Kallio szorosan mögöttük figyelte az eseményeket. Zarco előnye azonban nem igazán akart fogyni, hiába próbálkozott keményen Lowes. A tizedik körben Simeon hibázott, ami két helybe került számára. Rins ezzel már harmadik volt. A spanyolnak egyelőre nagyon fekszik az új kategória.

Féltávnál Zarco még mindig 1,7 másodperccel volt Lowes előtt, aki további 8 tizedet adott a Rins, Kallio, Simeon triónak. Hátrébb Morbidelli, Cortese, Baldassarri és Lüthi mentek a hatodik helyért. A körök fogyásával egyre inkább úgy tűnt, hogy Rins komolyan bejelentkezett a második helyért. Hét körrel a leintés előtt Simeon elesett, azonban vissza tudott térni a pályára. Igaz, rengeteg időt veszített. Az utolsó körökben az elején hibázó Rabat már pontokat érő helyeken csatázott. Három kör volt hátra, amikor Rins bevágott Lowes elé, aki kicsit ki is esett a ritmusból. Az utolsó körben elég nagyok voltak a különbségek a versenyzők között. Lowesnek talán a gumija fogyhatott el, mert egyre jobban lemaradt. Szerencséjére Kallio nem volt elég közel. Zarco magabiztosan nyert, Rins lett a második, Lowes pedig a harmadik.