Moto3 Hírek - Argentína, futam: Kent ismét alaposan elverte a mezőnyt

Készült: 2015.április.19 17:30 Készítette: Lipták Melinda Írta: Keszthelyi Gábor Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Danny Kent óriásit ment ma Argentínában. A hétvégén látható volt, hogy nagyon jó a versenytempója, arra azonban talán senki sem számított, hogy ekkora előnnyel ér majd be a célba. A dobogó másik két fokáért hatalmas csata zajlott. Végül Efren Vazquez lett a második, Isaac Vinales pedig a harmadik.
Magyar idő szerint 18:00-kor rajtolhatott el a Moto3 mezőnye Termas de Rio Hondóban, ezzel kezdetét vette az Argentin Nagydíj. Az első sorból Miguel Oliveira, Danny Kent és Niccolo Antonelli indulhattak. A mögöttük lévő sort Efren Vazquez, Isaac Vinales és Karel Hanika bérelte ki az időmérőn. Romano Fenati tegnap megszerzett 8. rajthelyét az utolsóra cserélte, ezzel büntette őt ugyanis a versenyigazgatóság azért, amiért Niclas Ajót megrúgta a bemelegítésen. A rajt pillanatában az időjárás leginkább a péntekihez hasonlított: ismét szürke felhők lebegtek a pálya fölött. Már a felvezető kör sem indult zökkenőmentesen. Masbou motorja lefulladt, de még időben a többiek után tudott eredni.

Az indulásnál remekül lőtt ki az egész első sor, a sorrend változása nélkül jöttek el ők hárman. Mögöttük Vinales érkezett, aki az első körben az élre is állt. Egyáltalán nem meglepő, hogy óriási volt a tülekedés. Már ekkor ketten is rontottak: Herrera és Rodrigo. Az első kört Vinales, Kent, Antonelli, Oliveira, Hanika, Masbou, Vazquez, Ono és Navarro zárták a top 10-ben. A második körben aztán az ötödik sorból induló Quartararo már a legjobbak küzdött a pozíciókért. A nagy kavarodásból Kent jött ki a legjobban, aki ismét megpróbált meglógni a többiektől. A küzdelem hevében Navarro kiütötte Antonellit az ötödik körben. Ekkor nagyon úgy tűnt, hogy Kent terve összejöhet, előnye ugyanis már másfél másodpercesre nőtt. Mögötte Vinales is ki tudott motorozni egy hajszálnyi előnyt a többiekkel szemben, ami hamar el is tűnt.
Masbou a versenyben sem volt túl szerencsés, a hetedik körben elesett.

A verseny keménységét jól mutatta, hogy ekkor Oliveira futotta meg a leggyorsabb kört, aki a 9. helyen haladt. Néhány körig nagyon örülhetett a Leopard Racing, ugyanis Kent, Vazquez és Ono volt a top 3. A Kent utáni bolyban 14-en csaptak össze kanyarról kanyarra, köztük pedig már ott volt Fenati is. Tíz körrel a leintés előtt Oliveira állt az élükre, ő húzta a többieket. Kentet befogni viszont már nem igazán volt esélyük, a brit előnye ugyanis már majd 8 (!) másodperc volt. A maradék két dobogós helyért viszont öldöklő küzdelem folyt. Lehetetlen volt megjósolni, kik pezsgőzhetnek majd a végén. Az utolsó három körben még mindig több, mint tíz motoros követte szorosan egymást, messze lemaradva az élen állótól.

Vinales, Quartararo, Binder, Bastianini, Oliveira, Fenati. Ezek csak a legnagyobb nevek voltak a bolyban, de bőven volt még kivel számolni. Az utolsó kört Vazquez, Vinales és Quartararo kezdték a kupac elején. Vinales beszúrt spanyol ellenfelének néhány kanyar után, de hátulról nagyon jött a két Ajo KTM is. Vazquez aztán visszavette a második helyet később, amit már nem adott ki a kezéből, Vinalesé lett a harmadik hely. Kent még egy lapáttal rátett előző hétvégi teljesítményére, ugyanis több, mint 10 másodpercet adott legnagyobb ellenfeleinek. Ez elképesztően nagy pofon mindenkinek egy olyan kategóriában, mint a Moto3.