Moto3 Hírek - Austin, Futam: Kent óriási fölénnyel nyert a fiatalsági rekordot döntő Quartararo előtt

Készült: 2015.április.12 19:08 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A legkisebb géposztályban meglehetősen ritkán látható forgatókönyv szerint zajlott a Moto3-asok texasi futama: Danny Kent az első néhány kör után meglógott üldözőitől, és szokatlanul nagy előnnyel zsebelte be a győzelmet. Fabio Quartararo lett a második Efren Vazquez előtt, ezzel a fiatal francia lett az első, aki 16 éves kora előtt világbajnoki dobogóra állhatott.
Magyar idő szerint vasárnap 18 órakor, rendkívül felhős időben vette kezdetét a Moto3-asok austini futama. A pole-ból induló Danny Kent számára már a kivezető kör is izgalmasan alakult egy technikai hiba miatt, ám végül fel tudott állni a rajtrácsra, míg mellőle Miguel Oliveira és Andrea Locatelli várhatta a piros lámpák kialvását. A start után a portugál állt az élre, míg a brit rajtelső egészen az ötödik helyig csúszott vissza. Az első kör végén már Antonelli vezetett, ám Oliveira hamar visszatámadott, miközben ők ketten lélegzetvételnyi előnyt építettek ki a mögöttük haladó Kenttel és Quartararóval szemben.

Mindössze négy kör telt el a 18 körös viadalból, amikor Kent máris utolérte az éllovas duót, sőt át is lépte őket. A tegnap körrekordot futó hondásnál benne volt a pakliban, hogy meglóg a többiektől, s az ő malmára hajtotta az is a vizet, hogy mögötte egymást előzgették a versenyzők. Ennek megfelelően Kent pillanatok alatt másfél másodperces fórra tett szert, miközben az egyik fő üldözőjének számító Antonelli el is csúszott, akárcsak másodpercekkel később ugyanott Hiroki Ono is – a japán motorja kis híján el is találta az olaszt.

Kent ezt követően is nagy tempót diktált, féltávnál már öt másodperccel vezetett az őt üldözőket szintén valamelyest leszakító Masbou előtt. Az egyre jobban szétszakadó második bolyból Bagnaia, Navarro és Oliveira is bukott: a portugál motorja keresztül is csúszott a pályán, majdnem kiütve Locatellit is a versenyből. Ezzel a harmadik helyen haladó, a 16. életévét csak néhány nap múlva betöltő Quartararo is kicsit fellélegezhetett, ám a dobogó alsó fokáért zajló harc még nem volt lefutott, a Vazquez vezette csoport ugyanis megpróbálta még befogni a rendkívül fiatal franciát.

Négy kör volt még hátra, amikor Masbou előnye elfogyott honfitársával szemben, így a második helyért alakulhatott ki izgalmas csata a fináléban. Kentet azonban mindez nem izgatta, a legkisebb géposztályban szokatlanul nagy, nyolc és fél másodperces előnnyel szelte át a célvonalat. A második pozíciót mozgalmas utolsó kör után Quartararo szerezte meg, ezzel ő lett az első a világbajnokság 1949 óta íródó történetében, aki 16 éves kora előtt dobogóra állhatott. Vazquez lett a harmadik, míg a katari győztes Masbou az utolsó kanyarban csúszott el, így az összetett elsőséget is át kellett adnia Kentnek a jövő hétvégi Argentin Nagydíj előtt.