• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamiltoné az első szabadedzés Abu Dhabiban

Forma-1 Hírek - Hamiltoné az első szabadedzés Abu Dhabiban

Készült: 2014.november.21 19:09 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíj első szabadedzésén, mögötte csapattársa, Nico Rosberg végzett.
Hamilton 1:43.476-os ideje 0.133 másodperccel bizonyult gyorsabbnak, mint bajnoki riválisának, Nico Rosbergnek eredménye. A Mercedes párosa kényelmes előnnyel végzett legközelebbi riválisai előtt.

Fernando Alonso a harmadik lett a Ferrarival, de 1.7 másodperces hátrányba került, mögötte a 2015-ben őt váltó Sebastian Vettel végzett a negyedik helyen.

Kevesebb, mint egy tizedmásodperc választotta el a Red Bull pilótáit egymástól, Daniel Ricciardo az ötödik lett, a Toro Rosso párosa, Jean-Eric Vergne és Daniil Kvyat a hatodik és hetedik helyen zárt.

Valtteri Bottas csak nyolc körig jutott az edzés elején, majd a Williams FW36-ról egy karosszériaelem levált. Bottas visszatért a boxba, autója javításra szorult, de ennek ellenére a nyolcadik helyen végzett. Csapattársa, Felipe Massa is kevés körig jutott, mivel a csapat szerette volna kielemezni a problémát.

A Force India az első tízbe került, Sergio Perez 0.044 másodperccel végzett csapattársa, Nico Hülkenberg előtt.

Kevin Magnussen a 11. lett megelőzve Kimi Räikkönent és az előbb említett Massát, Esteban Gutierrezt és Pastor Maldonadót.

A Formula-3 bajnoka, Esteban Ocon először dolgozott Formula-1-es szabadedzésen és a Lotusszal a 16. helyen végzett, míg Jenson Button a 17. lett, miután korán befejezte a gyakorlást.

A Caterham visszatért a pályára, Kamui Kobayashi a 18. lett, míg Will Stevens az utolsó helyen zárt műszaki probléma miatt; a két pilóta közé Adderly Fong ékelődött be, aki a Sauber C33-mal ismerkedett.

Az Abu Dhabi Nagydíj második szabadedzése helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét.