Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a Brazil Nagydíjat

Készült: 2014.november.10 09:28 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg mercedeses csapattársát, Lewis Hamiltont megelőzve megnyerte a Brazil Nagydíjat.
Rosberg a verseny utolsó etapjában tartani tudta Hamiltont, annak ellenére, hogy a brit pilóta hét másodperces hátrányából faragott le. Hamilton a második etap végén csúszott ki a pályáról és szerzett egy komolyabb hátrányt.

A Brazil Nagydíj végeredménye azt jelenti, Hamilton Abu Dhabiba 17 pontos előnnyel utazhat Rosberggel szemben.

A helyi kedvenc, Felipe Massa a harmadik lett a Williamsszel úgy, hogy öt másodperces stop and go büntetést kapott, mert gyorsan haladt a boxutcában.

A verseny rajtja tiszta volt, Rosberg a pole pozícióból indulva megtartotta első helyét, Hamilton mögé a második pozícióba sorolt be, míg Massa és Bottas a harmadik és negyedik pozíciót foglalta el. Az első tízen kívül néhány helycsere történt, Vettel azonban pozíciót veszített, amikor a Descida do Lagónál szélesen fordult, Kevin Magnussen és Fernando Alonso mögé esett vissza.

A magas hőmérséklet miatt a pilóták a lágyabb keveréket gyorsan lecserélték, Massa már a hatodik körben kiállt a keményebb abroncsért. A brazil pilóta a boxutcában gyorsan haladt és ezért stop and go büntetést kapott.

Rosberg a nyolcadik körben cserélt kereket, Hamilton egy körrel később követte csapattársát és a brit pilóta hátránya csak egy másodperc volt bajnoki riválisával szemben. Néhány pilóta, akik a keményebb keveréken indultak, nem állt még ki a boxba.

Rosberg előbb Romain Grosjeant, majd Daniil Kvyatot és Nico Hülkenberget is megelőzte, ezzel visszaszerezte az első pozíciót, míg Hamilton néhány másodperccel követte német riválisát.

Hamilton hátrányát egy másodpercre csökkentette és a német pilóta újabb szett keményebb keverékért állt ki a 27. körben. Mindkét Williams pilóta kereket cserélt, de időt veszítettek, Massa a büntetését töltötte le, míg Bottas esetében a Williams szerelői a biztonsági övön húztak. Ezzel a finn pilóta a 12. helyre esett vissza.

Hamilton megörökölte az első helyet, de a Descida do Lago féktávjánál kicsúszott és közel hét másodpercet veszített, a kör végén kiállt kereket cserélni és Rosberg mögé 7.2 másodperces hátránnyal tért vissza.

Hamilton a következő etapban folyamatosan csökkentette Rosberg előnyét és amikor Rosberg az 50. kör végén kereket cserélt a különbség már csak két másodperc volt.

Hamilton egy körrel később állt ki egy másik szett keményebb keverékért és DRS távolságra tért vissza a páylára.

Az utolsó etap során a két pilóta közötti különbség alig nőtt egy másodperc fölé, de Hamiltonnak nem volt lehetősége komolyabb nyomás alá helyeznie Rosberget.

Massa magányosan végzett a harmadik helyen, míg Jenson Button a negyedik lett, megelőzve Sebastian Vettelt.

Fernando Alonso Kimi Räikkönen előtt a hatodik lett, a finn pilóta sok időt veszített kerékcseréje során, amikor az első emelővel probléma akadt.

A pontszerzők között még Hülkenberg, Magnussen és Bottas végzett.

Daniel Ricciardo az első tízben töltötte a verseny első felét, majd a bal első felfüggesztés a Senna S-hez érkezve meghibásodott. A kört még teljesítette, de beállt szerelőihez és feladta a futamot.

A 2014-es szezon utolsó versenyét, az Abu Dhabi Nagydíjat november 23-án rendezik.