• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Austinban

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Austinban

Készült: 2014.november.02 20:11 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg szerezte meg a pole pozíciót az Egyesült Államok Nagydíjára, miután mercedeses csapattársát, Lewis Hamiltont majdnem négytizedes előnnyel győzte le.
A Q3-ban az első körök után Rosberg állt az élen és miközben tovább javult az edzést 0.376 másodperces előnnyel zárta bajnoki riválisa, Hamilton előtt.

Valtteri Bottas a harmadik lett a Williamsszel, csapattársa, Felipe Massa a negyedik helyen zárt.

Daniel Ricciardo az ötödik időt érte el a Red Bullal, a hatodik Fernando Alonso lett a Ferrarival.

Jenson Button a hetedik helyen végzett, de sebességváltó csere miatt öt hellyel hátrébb sorolják, csapattársa, Kevin Magnussen a nyolcadik helyen zárta a Q3-at.

Kimi Räikkönen a kilencedik lett, míg Adrian Sutil először jutva a Q3-ba a 10. helyen végzett.

A Marussia és a Caterham távolléte miatt az időmérő edzés lebonyolítási rendjét megváltoztatták, a Q1 és a Q2 végén a négy leglassabb autó búcsúzott.

Pastor Maldonado a Q1-ben még a nyolcadik volt, de ezt a formát a Q2-ben már nem tudta megismételni és a 11. helyen zárt.

A Force India párosa, Sergio Perez és Nico Hülkenberg gyenge edzést teljesítve a 12. és a 13. helyen zárt, míg Daniil Kvyat a 14. lett, de tízhelyes rajtbüntetése miatt, melyet a hetedik belsőégésű motor felhasználásáért kapott, az utolsó helyről indul.

Jean-Eric Vergne és Esteban Gutierrez nem tudtak továbbjutni a Q1-ből, a 15. és 16. helyen végeztek.

A tavalyi világbajnok, Sebastian Vettel kigurult a pályára, de csak egy gyors kört teljesített és a 17. helyen végzett. A német pilóta a futamot a boxutcából kezdheti meg, mivel csapata az autóján teljes erőforrást cserélt. Ennek ellenére öt év után először búcsúzott Vettel a Q1-ben. Romain Grosjean utolsó gyors körében elnézte az egyik féktávot és a 18. helyen zárt. Ez azt jelenti, hogy azok a pilóták, akik a tavalyi Egyesült Államok Nagydíján az első két helyen végeztek, a mezőny hátsó feléből indulnak.