Moto2 Hírek - Sepang, Futam: Vinalesé a futamgyőzelem, Rabaté a világbajnoki cím

Készült: 2014.október.26 11:40 Készítette: Lipták Melinda Írta: Keszthelyi Gábor Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Maverick Vinales nagyszerű versenyzést bemutatva nyerte meg a Moto2 Maláj Nagydíját. A második helyre Mika Kallio jött be. Tito Rabat lett a harmadik, viszont ez is elég volt ahhoz, hogy bebiztosítsa világbajnoki elsőségét, amit ráadásul így a dobogón ünnepelhetett.
A középső géposztály magyar idő szerint 7:20-kor kezdte meg idei utolsó előtti futamát Sepangban. Az idő egyre melegebb lett, a páratartalom sem akart csökkenni, így nekik sem volt könnyű dolguk, ez már a rajtrácson állva is látszott. Az élről az az Esteve Rabat indulhatott, aki az első szabadedzés kivételével minden tréninget megnyert, ebből kiindulva jó esélye volt, hogy megszerezze a bajnoki címet. Csapattársa viszont a legkevésbé sem szerette volna ezt, ő rajtolt mellőle, Cortese pedig a harmadik helyről. A második sort Vinales, Lüthi és Nakagami alkották. A rajttól nagyon jól jött el az első sor, Cortese és Kallio cseréltek helyet az első kanyarban. Mindjárt az első kanyarban elesett Gino Rea, szerencsére mást nem sodort magával, viszont Terol nekiment fekvő motorjának. Az első körben Kallio visszavette helyét Cortesétől, akit Vinales és Aegerter is megelőzött. A második kör utolsó kanyarját kicsit elrontotta Kallio, amit Vinales ki is használt.

Az első négy már két kör alatt elhúzott a többiektől. A harmadik körben Tito egyértelműen megpróbálta leszakítani ellenfeleit, tehát nem a biztos hetedik helyre ment, győzelemmel akarta megszerezni vb címét. Az első négyes mögött Cortese, Simon, Syahrin, Lüthi, Zarco és Lowes voltak a top 10-ben. Kallio az ötödik körben megpróbált felzárkózni csapattársa mögé, meg is futotta a leggyorsabb kört, amivel húzta magával Vinalest, Aegerter viszont kiszállni lásztott a buliból. Ugyanebben a körben Lowes elesett, de folytatni tudta a versenyt. A nyolcadik körben folytatódott Nakagami idei évi szenvedése, ezúttal bukott. Rabat, Kallio és Vinales továbbra is egymást gyűrték az élen, egyelőre viszont csak vonatoztak. Tíz körrel a vége előtt Rabat rontotta el az aszfaltcsík első féktávját, így csapattársa állt az élre. Néhány kanyarral később Vinales is beszúrt a bajnokjelöltnek.

Kallio is megpróbált ellógni, de Vinales ezt nem nagyon szerette volna. Rabat viszont leszakadt tőlük, sőt, Aegerter is közelítette. Nyolc körrel a leintés előtt jött a lehető legrosszabb hír a maláj közönségnek: Syahrin elesett. Hat körrel a vége előtt Vinales továbbra is Kallio sarkában volt, Rabat dobogója és ezzel világbajnoki címe is egyre biztosabbnak tűnt. Egy körrel később Vinales megunta a vonatozást, előzött. Lowes ekkor kiállt a bokszba. Vinales előzése után apránként építette előnyét Kallióval szemben. Az utolsó körre nem sok eldöntendő kérdés maradt, Aegerter viszont nehéz helyzetbe került. Vinales megnyerte a futamot, Kallio lett a harmadik, Rabat pedig dobogón ünnepelhette világbajnoki címét. Zarco végül meg tudta előzni Aegertert, mögöttük Simon, Cortese, Lüthi, Folger és Schrotter fértek be a top 10-be.