Moto3 Hírek - Silverstone, Időmérő: Rins-é a pole, nem mentek jól az éllovasok

Készült: 2014.augusztus.30 16:21 Készítette: Lipták Melinda Írta: Papdi Tamás Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Alex Rins szerezte meg a pole pozíciót a Moto3-asok silverstone-i kvalifikációján, mögötte Antonelli és Marquez végzett. Nem ment jól a bajnoki címért hajtóknak: Miller a nyolcadik, Vazquez a 15., Fenati pedig csupán a 22. helyről várhatja majd a holnapi versenyt.
Továbbra is hűvös, felhős idő fogadta a versenyzőket a kvalifikáció elején. Az első körök után Antonelli 2:13.925-tel vezetett Marquez, Rins, Oliveira és Vazquez előtt. A negyedik-ötödik helyre hamarosan Guevara és Bastianini zárkózott fel, miközben Iwema bicegve távozott a pálya szélén túlra egy bukás után. Bastianini hamarosan tovább javított idején, ami a harmadik helyre volt elég, Oliveira pedig bejött másodiknak, alig több mint másfél tizedes hátránnyal az éllovashoz képest. Időközben az is kiderült, hogy Grünwaldot továbbra sem fogjuk látni a hétvégén, miután a brno-i sérülése után műtétre volt szüksége. Az edzés feléhez közeledve továbbra is Antonelli vezetett, mögötte Oliveira, Marquez, Rins, Guevera, Bastonelli, Bagnaia, McPhee, Migno és Binder alkotta a legjobb tizet. A vb-esélyesek hátrébb voltak megtalálhatóak: Vazquez a 12., Miller a 17., Fenati a 23. helyen.

Féltávnál a Brnoban győztes Masbou vette át a vezetést, de 2:13.855-ös idejéből Marquez másodperceken belül lefaragott további 11 ezredet. Rins tovább javította a legjobb időt 2:13.579-re, amire Marqueznek nem sikerült azonnal válaszolnia, maradt a második. Guevarának már nem jutott további lehetősége a javításra miután félreállt a pálya szélén műszaki hibával. Miller is kezdett bajnoki éllovashoz méltóan teljesíteni, feljött a hetedik helyre. Az utolsó tíz perc elején Rins, Marquez, Antonelli, Masbou, Oliveira volt a legjobb öt sorrendje, Miller a 7., Vazquez a 17., Fenati a 28. helyen várta a véghajrát.

Marquez 8 perccel a vége előtt megindította az első nagyobb rohamot az elsőségért, és 2:13.450 körével meg is szerezte. A válasz nem váratott soká magára, Rins 2:13.112-es idővel vágott vissza, majd gyorsan meg is látogatta az első kanyar bukóterét. A pályán hatalmas volt a forgalom, Antonelli így három abszolút legjobb szektor után be kellett érje a második hellyel, Bastianini pedig a negyedik helyre jött fel. Fenati ezalatt szenvedett, az edzés leintése előtt futott ideje csak a 25. helyre volt elég. Valamivel jobban ment Millernek, de maradéktalanul ő sem lehet elégedett, ígéretesen induló utolsó próbálkozása ellenére csupán a nyolcadik legjobb idő lett az övé. Fenati még el tudott menni egy utolsó gyors körre, de így is csak a 21. idő lett az övé, ráadásul mazonnal még lejjebb csúszott egy hellyel. A többiek sem tudtak válaszolni Rins körére, így ő nyerte az időmérőt Antonelli és Marquez előtt. A bajnoki címre hajtókat viszont hátrébb kell majd keresni a holnapi rajtrácson, Miller, Vazquez, Fenati sorrendben a 8., 15. és 22. helyeken. Folytatás holnap 11:00-kor a warm uppal, majd 15:30-kor a futammal.