Moto2 Hírek - Brno, Futam: Rabat megszerezte idei ötödik győzelmét

Készült: 2014.augusztus.17 18:23 Készítette: Lipták Melinda Írta: Keszthelyi Gábor Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A hétvégén mutatott forma alapján nem volt nagy meglepetés Tito Rabat győzelme a mai Moto2-es futamon. Kallio jó rajtja után szépen tartotta ritmusát, a második hely lett a jutalma, melléjük Sandro Cortese állhatott fel a dobogóra. Sajnos esések is tarkították a futamot, valamint néhány esőcsepp is ráijesztett a mezőnyre.
Vasárnap dél általában az ebédről szól, de a MotoGP rajongók ekkor már javában készülnek a Moto2 futamára európai versenyhétvégéken, így jelen esetben Brno esetében is. A verseny ugyanis a szokásosnak mondható menetrend szerint 12:20-kor kezdődött száraz, de nem igazán nyárias körülmények között. Esteve Rabat indulhatott az élről, mellőle Lüthi és Cortese várták a lámpák kialvását, míg a második sorból Lowes, Corsi és Kallio vághattak neki a húsz körnek. A rajtot nagyon jól kapta el Lüthi és Rabat is, végül Rabat fordult elsőnek, Cortese másodiknak, Aegerter harmadiknak. A hármas kanyarban már Lowes állt a második helyen, mögötte Cortese, Kallio és Aegerter érkezett. Az első kör végén Rabat magabiztosan vezetett Lowes előtt, mögötte is kisebb rész tátongott, az üldözőket Kallio vezette, utána jött Cortese, Aegerter, Lüthi, Corsi, Simon, Schrotter és Vinales a top 10-ben. A visszajátszásokból kiderült, hogy Baldassarri és Mahias borultak az első körben.

A harmadik kör elején Kallio megelőzte Lowes-t, így a két Marc VDS állt az élen. Egy körrel később 2005 125-ös világbajnoka előzte honfitárság, Dominique Aegertert, az ötödik helyért ment a harc. Nagashima is elesett még ebben a körben. Rabat időközben megdöntötte a legjobb versenyben futott körrekordot. A következő kör sem volt eseménytelen, Sam Lowes igen jó helyről esett, de aztán visszaállt. Így Rabat, Kallio és Cortese voltak a dobogót érő helyeken, viszont eléggé szát voltak már szakadva. Az első tíz Rabat, Kallio, Cortese, Lüthi, Aegerter, Vinales, Simon, Pasini, Zarco és Schrotter voltak. A legnagyobb csata a 12. helyért folyt, Louis Rossi, Corsi, Salom, Cardus és Folger harcoltak érte. Popov és Mulhauser közben csúnyán összeakadtak, karöltve szálltak ki a versenyből, Lowes pedig kiállt csapatához. Féltávnál az első három sorrendje maradt, a negyedik helyért Lüthit üldözte Aegerter, a hatodikért szintén párban motorozott Vinales és Simon, mögöttük Zarco, Schrotter, Morbidelli volt a sorrend.

Hét körrel a vége előtt enyhét cseperegni kezdett az eső. Vinales és Simon – kicsivel hátrébb – pedig elkezdtek felzárkózni az előttük haladó svájciakra. Egy körrel később előkerült az esőt jelző zászló. Az utolsó öt kör kezdetén Vinales már teljesen utolérte Aegertert, Simon viszont nem volt lőtávon belül. Salom elesett a hajrában, legnagyobb sérüléseit viszont csak dühében szenvedhette, igen látványosan mutatta ki csalódottságát. Az utolsó kör elején az első három hely már szinte biztos volt, a negyedik helyért pedig már csak Lüthi és Aegerter voltak igazán csatában, Vinales kissé leszakadt tőlük. A végén Rabat megszerezte ide ötödik győzelmét, Kallio lett a második, Cortese a harmadik. A negyedik helyen nem változott semmi, így alakult ki a Rabat, Kallio, Cortese, Lüthi, Aegerter, Vinales, Simon, Morbidelli, Zarco, Schrotter végeredmény a top 10-ben.