Moto3 Hírek - Brno, Futam: Elképesztő verseny, elképesztő befutó!

Készült: 2014.augusztus.17 18:07 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Bámulatos versenyt hozott ismét a Moto3-asok viadala Brnóban: rengeteg előzés és adok-kapok jellemezte a 19 körös viadalt, amely végén Alexis Masbou pályafutása első világbajnoki futamgyőzelmét ünnepelhette a meglepetésre dobogóra álló sérült Enea Bastianinit és a lesipuskás Danny Kentet megelőzve.
Marquez a 4., Miller az 5., a túl korán ünneplő Rins pedig a 9. helyen ért célba.
Az európai helyszíneken megszokott időben, vasárnap délelőtt 11 órakor vette kezdetét a futamok sora a brnói Cseh Nagydíjon. A sort ezúttal is a Moto3-asok nyitották, ahol Alex Marquez indulhatott a pole-ból, míg mellőle Isaac Vinales és Niccolo Antonelli várhatta a piros lámpák kialvását. A vb-re esélyes pilóták közül Alex Rins a 4., Jack Miller a 6., Efren Vazquez a 8., Romano Fenati pedig a 10. rajtkockából vághatott neki a 19 körös viadalnak.

A start után egy pillanatra Vinales, majd néhány kanyar erejéig a sérült sarokkal versenyző Enea Bastianini is átvette a vezetést, ám az első kör végére már ismét Marquez állt az élen. Mögéjük Miller jött fel a harmadiknak, az ausztrált pedig már Rins és Vazquez üldözte, egyedül a 15. helyig visszaeső Fenati nem tudott felzárkózni az összetett élmezőnyében tartózkodók közül. Az éllovas duó között egyébként körökig ugyanaz a jelent játszódott le: Bastianini az első kanyarban bebújt Marquez mellé, aki azonban rögtön vissza is előzte a túl szélesen forduló olaszt.

Bastianini sérülten ért oda a második helyre
Ebbe a játékba aztán beszállt Rins is, akit azonban Miller sem hagyott meglógni, így az első nagyjából nyolc-tíz versenyző továbbra is együtt maradt. Az élmezőnybe odafért a megszokott motorosokon kívül többek között Masbou és Binder is, tovább színesítve a győzelemért zajló elképesztő csatát. Előbbi ráadásul a hatodik kör végén még a vezetést is átvette Marqueztől, sőt nem sokkal később már a dél-afrikai volt mögötte a második, miután egy finom összeérés után ő is maga mögé utasította a spanyolt.

Tíz körrel a vége előtt aztán Binder harapófogóba került Bastianini és Masbou által, de szerencsére mindhárman talpon maradtak, így viszont Marquez került vissza az élre. Persze a legkisebb géposztályra jellemző módon nem sokáig maradt változatlan a sorrend, Masbou rendre elment a spanyol mellett. A többiek sem akartak leszakadni róluk, többek között Binder és Rins is rendre odafurakodtak a legelőkelőbb helyekre, számos látványos oda-vissza előzéssel ajándékozva meg a helyszínre kilátogató több tízezer nézőt.

Az utolsó három kört Bastianini kezdte meg az élen, de az Estrella Gallicia 0,0 duója hamar visszaelőzte a 16 éves olasz, sőt néhány kanyarral arrébb az eddig csak a hatodik hely környékén motorozó Miller is megérkezett a harmadik pozícióba. Az ausztrál ráadásul az utolsó előtti forduló elején az élre állt – lehet, hogy végig erre spórolt a KTM-es? Persze a riválisok sem hagyták annyiban a dolgot, rendesen ment az adok-kapok, így az utolsó kört már Rins kezdhette meg a legjobb helyről.
Ez lett a veszte: a spanyol azt hitte, már leintették a versenyt, ünnepelni kezdett, így visszaesett egészen a 12. helyre! A győzelem így a Miller, Marquez, Masbou trió között dőlt el: a francia az utolsó kanyarokban rendkívül agresszíven bebújt Miller mellé, s végül megszerezte pályafutása első győzelmét! A vb-esélyesek ráadásul végül a dobogóról is leszorultak, ugyanis Bastianini jött be másodiknak, az igazi lesipuskás Danny Kent pedig harmadiknak! Marquez végül negyedik lett, így mindössze két pontot tudott lefaragni az ötödikként záró Millerrel szemben. A túl korán ünneplő Rinst végül Vazquez mögött a 9. helyen intették le, míg Fenati a 11. pozícióban ért célba.