Moto2 Hírek - Sachsenring, Időmérő: Aegerter szerezte meg a pole pozíciót

Készült: 2014.július.13 09:25 Készítette: Lipták Melinda Írta: Komjáthy Gábor Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A svájci motoros a szabadedzés után az időmérőn sem talált legyőzőre, és 124 ezredet verve a második Kalliora, megszerezte az első rajthelyet. Rabat a harmadik helyen zárt.
15:05-kor száraz, és immár napos körülmények között vette kezdetét a Moto2-es kategória időmérő edzése a Sachsenringen. A kvalifikációt a harmadik szabadedzés leggyorsabbja, Aegerter nyitotta az élen 1:26.314-el, amit Cortese hamar 1:26.178-ra javított. A következő gyors körben Kallio aztán nagyot javított, és egészen 1:25.271-ig faragta le a leggyorsabb kört, amelytől az akkori második, Aegerter, majd fél másodpercre volt.

Kallio hosszú időre bebiztosította az első helyet magának, a nagy előny azonban hamar eltűnt. Schrotter még 274 ezredes hátránnyal vette át a második helyet, Corsi viszont már 99 ezredre meg tudta közelíteni a vezető finn idejét, sőt egészen 16 ezredig faragta hátrányát. Kallio így újabb gyors körrel próbálkozott, amellyel pár ezredet nyerve, 1:25.121-re javította a leggyorsabb kört. Féltávhoz közeledve csapattársa, Rabat érkezett meg mögé a második helyre, mindössze 6 ezredre a finntől, de a harmadik Aegerter lemaradása is mindössze 44 ezred volt.
Az utolsó tíz perchez közeledve Kallio tovább tudott gyorsulni. Előbb 1:25.110-re javított, majd 1:24.974-es körrel növelte másfél tizedre előnyét az üldözőivel szemben. Rabat hiába próbálkozott és volt a leggyorsabb a pálya első felében, az utolsó szektorban mindig annyit bukott, hogy ne tudja megjavítani az idejét és befogni csapattársát. Közben Kallio már 1:24.893-as idővel állt az élen, míg a harmadik helyre Morbidelli zárkózott fel, Corsit és Aegertert megelőzve.
Az utolsó percekben szinte egyszerre, ugyan abban a kanyarban csúszott el Louis Rossi és Schrotter, miközben Aegerter rohamot indított a pole pozícióért. A svájci előbb 8 ezredre megközelítette Kalliot, majd 1:24.761-es idővel átvette a vezetést is. Bár a finn ezután még próbálkozott, Aegerter idejét nem tudta megdönteni, így a Technomag carXpert versenyzője szerezte meg a pole pozíciót. A második helyen végző Kallio 124 ezredes lemaradást könyvelhetett el, míg a harmadik Rabat 271 ezreddel maradt el a svájcitól. Őket sorrendben Torres, Morbidelli, Corsi, Zarco és Luthi követte. Az utolsó pillanatokban még a japán Nagashima nagy bukását jegyezhettük fel.