Moto2 Hírek - Le Mans, futam: Kallio Jerez után ismét a legjobb volt

Készült: 2014.május.18 18:28 Készítette: Lipták Melinda Írta: Papdi Tamás Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Igencsak patikamérlegen mérték az izgalmakat a Moto2-esek franciaországi futamán. Ez Mika Kalliot zavarja a legkevésbé, aki egy jó rajt, majd egy ügyes előzés után magabiztosan szerezte meg a győzelmet a sokáig vezető Corsi és csapattársa, Rabat előtt.
A rajt után nem sokkal még úgy nézett ki, hogy Folger meg tudja tartani a vezetést, de pár kanyaron belül rontott, és egészen az ötödik helyig csúszott vissza. Az élre így Kallio ált, őt Corsi, Salom, Rabat, Folger és Vinales követte, Siméon pedig már ekkor búcsúzott a további küzdelmektől. Az élen álló hatos hamarosan ellépett a többiektől, a harmadik körben pedig Corsi vette át a vezetést Kalliotól. Hátrébb ezalatt Pasini és Cardus akadt össze, az olasz motoros némi sisakpaskolással fejezte ki "gratulációját" társa mutatványához. Ez után lenyugodtak a kedélyek, némi újdonságot csak a kiesések hoztak (pedig az első sikánban még mind a 35 motors elfordult gond nélkül, ami kisebb csoda): Zarco, Nagashima és Alex de Angelis is feliratkozott a kiesettek listájára. Az élen álló hatos eközben két háromfős csoportra szakadt. Folger megpróbálta legyűrni Rabatot az ötödik körben, de a hatos kanyarban hibázott, emiatt hirtelen azon találta magát, hogy Vinales támadását igyekszik visszaverni – sikerrel. A kilencedik körben Rabat vétett el egy kanyart, Folger így elment mellette, de egy kör múlva ismét pozíciót cseréltek.

Féltvánál Corsi, Kallio Salom volt az első hámas, őket egy másodperces lemaradással Rabat Folger és Vinales követte, további 4 másodperccel mögöttük Lüthi, Aegerter, Simon és Lowes tette teljessé az első tízet. A 14. körben Pons is búcsúzott a versenytől a hatos kanyarban, Kallio pedig hamarosan támadást indított Corsi ellen. Egy darabig ez inkább pszichés jellegű volt, de a 19. kör elején Corsi hibázott a hármas kanyar kijáratánál, a finn pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget, és az élre állt. Igen gyorsan megnyugtató, egy másodperc körüli előnyt épített ki, így a győzelmet már csak a saját hibájából tudta volna elbukni. Hat körrel a vége előtt némileg felpezsdültek az események, Vinales Folgert gyűrte le, Rabat pedig Salomot, bár ez az állapot csak pár száz méterig tartott. Egy körre rá Rabat ismét megelőzte honfitársát, aki Folgerrel együtt rontott a nyolcas kanyarban. A sorrend így Kallio, Corsi, Rabat, Salom, Vinales és Folger volt. A 24. körben Vinales megelőzte Salomot, Rabat pedig támadást indított a második helyért. A pontverseny éllovasa azonban nem tudott eléggé közel kerülni Corsihoz ahhoz, hogy érdemben próbálkozzon az ezüstérmes pozíció átvételével, így végül nem változott köztük a sorrend. Kallio tehát nyert, őt Corsi, Rabat, Vinales, Salom és Folger követte az első hat helyen, mögöttük pedig Aegerter, Lüthi, Lowes és Morbidelli tette teljessé az első tízet.