Moto2 Hírek - Le Mans, Időmérő: Folger körrekorddal a pole-ban

Készült: 2014.május.17 19:24 Készítette: Lipták Melinda Írta: Komjáthy Gábor Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Jonas Folger körrekorddal szerezte meg a Moto2-es kategória pole pozícióját. A második helyen, mindössze 4 ezredes hátránnyal Esteve Rabat végzett, míg a harmadik hely Salomé lett.
Magyar idő szerint 15:05-kor kezdetét vette a Moto2-es kategória időmérő edzése a franciaországi Le Mans-ban. A kvalifikációt száraz, napos körülmények között teljesíthették a versenyzők, a levegő 25°C, míg az aszfalt 45°C volt.
Luthi nyitotta az élen az időmérőt, a svájci 1:39.020-as körrel kezdett, majd a második gyors körben Aegerter állt az élre 1:38.150-nel. Sokáig azonban nem maradt az élen, Simone Corsi vette át a vezetést 1:38.150-nel.
Corsi az etap végén tovább javított egészen 1:37.809-ig, amivel sokáig kibérelte az első helyet. Az olasz mögé Luthi zárkózott fel 51 ezredre, míg Rabat a harmadik helyen állt Cardust és Kalliot megelőzve.

A versenyzők nagyon hajtottak a jobb köridőkért, ami miatt több kicsúszás, esés is történt. A sort Axel Pons nyitotta a hármas kanyarban, de bukott Morbidelli, Zarco, Cortese, sőt az edzés vége felé még Rabat is elcsúszott, de mind azonnal vissza tudtak térni a pályára. A legnagyobb bukást a kvalifikáció felénél Balsassarri szenvedte el a hatos kanyarban, ő a pályabírók segítségével tudott csak távozni.

Az időmérő második felében Rabat indított rohamot, előbb 5 ezredre megközelítette Corsit, majd az első helyet is átvette tőle 1:37.623-as idővel. Az utolsó perceknek Rabat, Corsi, Luthi, Folger, Salom, Cardus, Kallio sorrendben vágtak neki a versenyzők. Kallio két perccel a leintés előtt felzárkózott a negyedik helyre, míg Rabat hiába próbálkozott, nem tudott tovább gyorsulni. Jonas Folgernek viszont sikerült, és 1:37.619-es idővel végül megnyerte az időmérő edzést, mellyel Marc Marquez 2012-es körrekordját is megjavította, 91 ezreddel.
Esteve Rabat végül a második helyen zárt, mindössze 4 ezreddel elmaradva, míg a harmadik hely Salomé lett. Őket Kallio, Luthi és Corsi követte.