Moto2 Hírek - Jerez, teszt 3. nap: Kallio és Rabat révén a Marc VDS Racing kettőse az élen

Készült: 2014.február.20 19:38 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Motoros Hírek, Moto2 hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A Marc VDS Racing finn versenyzője, Mika Kallio érte a leggyorsabb időt csütörtökön a jerezi Moto2-es teszt harmadik, s egyben utolsó napján, s ezzel ő végzett az összesített eredménylista élén is. Mögötte csapattársa, Esteve Rabat lett a második, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokára a szerdai legjobb Thomas Lüthi állhatott fel.
Csütörtökön már az utolsó napját rendezték meg a Moto2-esek második 2014-es kollektív tesztjének, amelynek helyszíne Jerez volt. A szintén a helyszínen köröző Moto3-asokkal ellentétben, ahol a három nap során egyaránt Jack Miller végzett az élen, a középső kategóriában egy harmadik éllovast köszönhettünk, ezúttal ugyanis Mika Kallio futotta meg a nap leggyorsabb körét. Ráadásul a Marc VDS Racing duplán örülhetett, hiszen a második helyen a finn csapattársa, a keddi napot megnyerő Esteve Rabat végzett.

A harmadik pozíciót a tegnapi győztes Thomas Lüthi foglalta el, s a svájci különösen a hátrányával lehet elégedett, hiszen mindössze 85 ezreddel maradt el korábbi 125 köbcentis riválisától. Az élmezőny tehát roppant szoros volt, ráadásul Takaaki Nakagami is három tizeden belülre került az éllovashoz képest. Az ötödik Alex de Angelis, valamint az egyetlen ezredmásodperc híján azonos kört teljesítő 2012-es Moto3-as világbajnok Sandro Cortese, valamint a Supersport vb tavalyi összetett győztese, Sam Lowes már hat tizedmásodperc feletti lemaradást szedett össze.

Nem zárt jó napot a 2013-ban a Moto3-as vb-címért csatázó Luis Salom és Maverick Vinales: a Pons csapat versenyzői mindössze a 21., valamint a 26. pozícióban zártak, ráadásul utóbbi hátránya másfél másodpercnél is nagyobbnak bizonyult. Igaz, a mezőny roppant szoros, a különbségek több helyen is rendkívül minimálisak, s egyedül a 33., azaz az utolsó helyen végző svájci Robin Mulhauser került három másodpercen kívülre Kallio 1:42.169-es köréhez képest, amely egyébként az egész teszthét legjobbja volt.

A Moto2-esek jerezi tesztje ezzel véget ért, ám nemsokára újra a spanyolországi helyszínen köröz majd a középső géposztály mezőnye, március 11-től 13-ig ugyanis a Moto3-asokkal egyetemben ugyanitt teljesítik a március 23-i Katari Nagydíjat megelőző utolsó háromnapos gyakorlást.