Moto3 Hírek - 2014-ben harminc felett a Moto3-ban is

Készült: 2013.november.20 21:21 Készítette: Lipták Melinda Írta: Forgó Ariel János Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A Moto2-höz hasonlóan jövőre a legkisebb géposztályban is harminc főnél nagyobb mezőnyt láthatunk majd pályára gurulni az egyes futamokon.
Az élcsapatok közül minden bizonnyal a Red Bull KTM csapatát érte a legnagyobb átalakulás, hiszen gyakorlatilag az összes 2013-as versenyzőjük távozott az alakulattól. Érkezett viszont a Moto2-ből visszatérő Danny Kent, aki a világbajnoki címért szállna harcba, Jack Miller, aki a legjobb FTR-Hondás volt ebben a szezonban, valamint a fiatal cseh tehetség Karel Hanika, aki igen magabiztosan nyerte a Red Bull Rookies Cup-ot. A favoritnak azonban ezúttal talán inkább az Estrella Galicia csapata számít, hiszen Rins és Marquez már idén is nagyon gyors volt. Velük kapcsolatban kissé lutrinak mondható, hogy 2014-ben már Honda erőforrás hajtotta FTR gépekkel mennek majd.

Bár a HRC nagy ígéreteket tett a fejlesztéssel és a KTM utolérésével, valamint legyőzésével kapcsolatban, azonban garantálni nem lehet, hogy jobb lesz a spanyol csapat versenycsomagja, mint a gyári KTM-eké. Végül, de nem utolsó sorban tegyünk említést az idei világbajnok csapatról, a Team Calvoról, akiknek versenyzőpárosuk egyelőre csonkának mondható. Egyedül Kornfeil személye biztos, vagyis a másik pilóta kiléte egyelőre ismeretlen. Ez egyébként ezúttal azt is jelenti, hogy az alakulat menesztette a mezőny egyetlen hölgy tagját, Ana Carrascót, aki a szezonzáró valenciai futamon a kiváló nyolcadik helyet szerezte meg. Ez persze nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy 2014-ben is legyen női versenyzője a MotoGP-nek, hiszen a spanyol Moto3-as bajnokság utolsó fordulóját például Maria Herrera várhatja az összetett legelőkelőbb helyén. Amennyiben Herrerának sikerül, elég nagy az esély rá, hogy jövőre már a világbajnokságon láthatjuk majd.