• Nyitóoldal
  • Rally hírek - David Higgins győzelemmel kezdett Amerikában

Rally hírek - David Higgins győzelemmel kezdett Amerikában

Készült: 2014.január.26 12:30 Készítette: Kategória: Rally Hírek

Az Amerikai Rally Bajnokság címvédője, David Higgins magabiztos győzelemmel kezdte az évet a Snow Drift Rallyn. A Subaru Rally Team USA versenyzőjét Antoine L'Estage követte a második helyen.
Nem indult egyik esélyes versenyzőnek sem könnyen a futam, hiszen Higgins Subarujának motorháztetője nyílt ki, míg L'Estage defektet szedett össze Mitsubishijével.

Az első szervízelést követően Higgins megelőzte a kanadai versenyzőt és előnyét folyamatosan növelve 2:10.5 perccel előzte meg legfőbb riválisát.

"Tavaly az utolsó szakaszon előzött meg Antoine, így nagyon örülök, hogy vissza tudtam vágni azért a kudarcért. Nagyon változatos körülmények voltak, sohasem tudhattuk mi jön éppen a következő szakaszon. Sikerült győzelemmel kezdenünk az évet, így örömmel várom a 100 Acre Wood versenyt."-mondta Higgins a célba érkezés után.

A verseny harmadik helyén Lauchlin O'Sullivan végzett szintén Subaruval, 13:11.6 perces hátránnyal.

A verseny nehézségét az okozta, hogy a havas pályákon tilos volt szöges gumikat használni.

Fotó: Alex Haugen