• Motoros Hírek

Motoros Hírek

MotoGP Hírek - Marquez az utolsó körben vette el a győzelmet Petruccitól

A verseny elején Jorge Lorenzo, a spanyol kiesése után pedig sokáig Danilo Petrucci vezetett, ám végül a címvédő örülhetett az elsőségnek, miután a legvégén megelőzte az olaszt. Andrea Dovizioso harmadik lett, így pontegyenlőség alakult ki a vb-tabella élén!

Moto2 Hírek - Aegerter vezetésével kettős svájci siker az esőben

Dominique Aegerter pályafutása második győzelmét szerzete a vizes San Marinó-i Nagydíjon. Mögötte honfitársa, Lüthi végzett, így kilenc pontra csökkentette Morbidellivel szemben összetettbéli hátrányát, aki az élről esett ki. Harmadiknak Syahrin ért be.

Moto3 Hírek - Fenati volt az úr a misanói esőben, a mezőny fele kiesett

Idei második győzelmét szerezte meg Romano Fenati a vizes misanói pályán, mögötte a biztos második helyre bazírozó Joan Mir ért célba, míg a harmadik pozíció Fabio Di Giannantonióé lett. Az elképesztően csúszós pályán a mezőny fele bukott, összesen tizenhatan mentek végig.

MotoGP Hírek - Rossi már otthonában lábadozik!

A Yamaha újabb közleményt adott ki a csütörtökön megsérült olasz motorosról, aki alig bő egy nap után már haza is térhetett az anconai kórházból, ahol péntek hajnalban megműtötték a lábát.

MotoGP Hírek - Rossi tegnap lábát törte egy edzésbaleset során! Ki kell hagynia hazai futamát?

Valentino Rossi csütörtök délután balesetet szenvedett: a VR46 Versenyzői Akadémia tagjaival tartott enduro-edzést, amikor nagyot esett az olasz. Nagyon úgy tűnik, hogy rájár a rúd idén edzés közben Valentino Rossira: a mugellói Olasz Nagydíj előtt is balesete volt, akkor hasi és mellkasi sérüléseket szenvedett.

MotoGP Hírek - Dovizioso idei negyedik sikerét aratta, Marquez motorja elfüstölt!

Hiába vezetett szinte végig Rossi, végül honfitársa húzta be a győzelmet Silverstone-ban, ezzel idén elsőként tud negyedszer is diadalmaskodni – ráadásul mivel Marquez Hondája elfüstölt, a ducatis ismét az élre állt a bajnokságban!

Moto2 Hírek - Nakagami győzelemmel ünnepelte MotoGP-s szerződését

Sokáig a Marc VDS házon belüli csatájának tűnt a Moto2-esek Brit Nagydíja, Marquez azonban elesett, Morbidellit pedig nem sokkal később Nakagami is megelőzte, így a japán karrierje második sikerét aratta. A vb-éllovast ráadásul még Mattia Pasini is lenyomta – jóllehet, a fő kihívó Thomas Lüthit így is maga mögött tartotta.

Moto3 Hírek - Piros zászlóval ért véget a 100. Moto3-as futam, Canet a győztes!

Elképesztően szoros küzdelmet hozott a legkisebb kategória Brit Nagydíja, amelyen azonban elmaradt a befutó, az utolsó körben ugyanis Bendsneyder és Guevara esése miatt félbeszakították a körözést. A győzelmet így a 16. helyről startoló Canet húzta be Bastianini és Martin előtt, Mir az ötödik helyen zárt.

MotoGP Hírek - Marquez őrületes körrekorddal a pole-ban, de Rossi a nyomában!

A Repsol Honda spanyolja elsőként tudott két percen belülre kerülni a silverstone-i pálya jelenlegi nyomvonalán, ám így is csak 84 ezreddel utasította maga mögé a „Doktort”. A hazai kedvenc az első sorban, Vinales és a Ducatik a másodikban.

Moto3 Hírek - Fenati Mirt legyőzve zsebelte be idei első pole-ját

A bajnokság első két helyezettje indulhat az élről a Moto3-asok Brit Nagydíján, ám fordított sorrendben: az olasz motoros idén először zárt az élen egy időmérőt. Az összetettbeli éllovas mellett Rodrigo fért még be az első sorba, míg a tabellán harmadik Canet csak 17. lett.

Moto2 Hírek - Pasini sorozatban harmadszor a pole-ban

Az olasz Mattia Pasini tovább folytatta időmérős remeklését zsinórban harmadik alkalommal is megszerezve az első rajthelyet Silverstone-ban. A második és a harmadik helyen pedig a Marc VDS Team duója végzett, Alex Marquez-Franco Morbidelli sorrendben.

MotoGP Hírek - Az év befutója, Dovizioso kivédekezte Marquez támadásait!

A verseny elején ugyan még Jorge Lorenzo vezetett, a győzelem sorsa azonban Andrea Dovizioso és Marc Marquez között dőlt: a spanyol még az utolsó kanyarban is bepróbálkozott, a ducatis azonban behúzta idei harmadik győzelmét! Pedrosa tette teljessé a dobogót, a Yamahák csak a 6-7. helyen.

Moto2 Hírek - Morbidelli hetedik sikerével megerősítette bajnoki vezetését

Hiába tűnt az egész versenyen gyorsnak Alex Marquez és Thomas Lüthi is, Franco Morbidelli csak pár másodpercig nem állt az élen, az olasz pedig végül megnyugtató előnnyel nyerte meg az Osztrák Nagydíjat. A kettős győzelmet arató Marc VDS motorosa ezzel 26 pontra növelte előnyét svájci riválisával szemben.

Moto3 Hírek - Mir lesöpörte a mezőnyt Ausztriában

Hiába indult csak a negyedik sorból a világbajnoki pontversenyt vezető Joan Mir, a spanyol néhány kör alatt felzárkózott és megszerezte idei hetedik futamgyőzelmét. Mögötte azonban ismét hatalmas csata zajlott a második helyért, amelyet Philipp Öttl csípett el Jorge Martin előtt.

MotoGP Hírek - Osztrák Nagydíj: Marquez a pole-ban, a Ducatik a nyomában

Ahogy a korábbi két szombati edzésen, úgy az időmérőn sem talált legyőzőre a Repsol Honda spanyolja, aki idén immár ötödször indulhat majd az élről. Dovizioso és Lorenzo révén mindkét gyári Ducati az első sorban, míg Vinales a negyedik, Rossi pedig csak a hetedik helyre kvalifikálta magát.
[12 3 4 5  >>

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016