WTCR Hírek - Marrakesh szabadedzések

Készült: 2018.április.07 11:36 Készítette: Salamon János Kategória: Autós Hírek, WTCR és túraautós hírek

A szabadedzésekkel megkezdődött a 2018-as Túraautó Világkupa sorozata Marrakeshben.
Az első szabadedzés nedves pályán kezdődött hiszen nem sokkal a kezdés előtt egy zápor áztatott el mindent.
Ezekkel a körülményekkel Huff birkózott meg a legjobban hiszen ő vezette egy jó ideig a mezőnyt.
Hozzá kell tenni azt is, hogy a versenyzők láthatóan vigyáztak a technikájukra hiszen nem akarták a falban végezni.
Sajnos Szabó Zsoltnak ez nem ikerült és a falnak csapta a járgányát.
A körülményekkel a legjobban a tavalyi WTCC világbajnok Thed Björk birkózott meg hiszen ő zárt az élen. Mögötte mostani csapattársa Yvan Muller zárt a második helyen harmadik pedig Rob Huff végzett.
A másodi szabadedzés is nedves körülmények között kezdődött.
Nekünk Magyaroknak rossz hír, hogy Norbi autója már az edzés elején megállt a pályán ami miatt rövid időre félbe is kellett szakítani a gyakorlást.
Mint kiderült ez egy kisebb elektromos probléma volt amit ki tudnak javítani majd a időmérőre de Norbi ezzel bukta az FP2-t.
Ezt az edzést a frissen igazolt Hondás pilóta Esteban Guerrieri nyerte a szintén Hondás Yann Ehrlacher előtt.