• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé az idei utolsó pole pozíció

Forma-1 Hírek - Rosbergé az idei utolsó pole pozíció

Készült: 2015.november.29 10:04 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Forma1 Hírek, Autós Hírek Forrás F1Hungary

A Mercedes pilótája, Nico Rosberg sorozatban hatodik pole pozícióját szerezte az Abu Dhabi Nagydíj időmérő edzésén. Rosberg állt az élen mindkét Q3-as kör után és végül 1:40.237-es eredménnyel, 0.377 másodperces előnnyel végzett csapattársa, Lewis Hamilton előtt.
Kimi Räikkönen a harmadik lett a Ferrarival, míg csapattársa, Sebastian Vettel már a Q1-ben búcsúzott, mivel a maranellói alakulat alulértékelte a riválisok teljesítményét a lágyabb keveréken.

Sergio Perez a remek negyedik helyen zárt a Force Indiával, ezzel beállította legjobb rajteredményét, a Red Bull pilótája, Daniel Ricciardo az ötödik helyen zárt.

Valtteri Bottas és Felipe Massa közé Nico Hülkenberg ékelődött be, az első tízbe még Daniil Kvyat és Carlos Sainz Junior fért be.

Max Verstappen a Q3-ról 0.039 másodperccel maradt le, míg Jenson Button a 12. lett a McLarennel.

Pastor Maldonado a 13. helyen zárt, a Sauber pilótája, Felipe Nasr előtt.

Romain Grosjean mechanikai problémával szembesült a Q2 elején; a Lotus visszaküldte pilótáját a pályára, de a meghibásodás miatt félre kellett állnia.

Vettel az első körét a keményebb keveréken teljesítette, de visszaesett a rangsorban és csak a 16. helyről indulhat, miután a Ferrari rosszul számolta ki azt, hogy a többi pilóta mennyit javulhat a lágyabb keveréken.

Fernando Alonso jól állt és úgy tűnt, továbbjut a Q1-ből, de defektet kapott a második hátsó egyenesben és vissza kellett állnia a boxba, első köre csak a 17. helyre volt elég.

Marcus Ericssonnak is problémái voltak a Sauberrel és a 18. helyre esett vissza, miközben Will Stevens megelőzte csapattársát, Roberto Merhit, de a spanyol pilóta mögül indul majd, mivel a Manor az autó irányítóelektronikáját kicserélte, ez pedig öthelyes rajtbüntetést eredményez.

A szezonzáró, Abu Dhabi Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét.

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016