• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a szezonzáró futamot

Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a szezonzáró futamot

Készült: 2015.november.30 21:41 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Forma1 Hírek, Autós Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg vezetésével a Mercedes kettős győzelmet aratott az Abu Dhabi Nagydíjon és győzelemmel zárta a 2015-ös szezont. Rosberg el tudott szakadni Hamiltontól az első etap során és míg Lewis Hamilton a második etap végén felzárkózott, a brit pilóta kései második kerékcseréje nem a várt hatást hozta és csak a második helyen ért célba.
Rosberg megtartotta első helyét a pole pozícióból indulva, míg Hamilton csak lassan hagyta el a rajtrácsot és csak az első kanyarnál tudta megtartani második helyét.

Rosberg néhány kör után DRS távolságon kívül került és folyamatosan szakadt el Hamiltontól, a páros között a különbség hat másodpercre nőtt az első kerékcserére.

Hamilton tiszta előnyben volt a mezőny hátsó feléből induló Vettellel szemben, aki még nem cserélt kereket, miután a 17-es kanyarnál megelőzte a német pilótát.

Hamilton elkezdett felzárkózni Rosbergre és folyamatosan gyors köröket teljesített és hat másodperces hátrányát egy másodpercre csökkentette, a német pilóta azonban reagált és a 32. körben új keményebb keveréket kapott.

A brit pilóta kint maradt a pályán és a Mercedes folyamatos tájékoztatást adott Rosberg helyzetéről, ekkor 18 másodperc volt a különbség a két pilóta között. Rosberg nyolc másodpercre csökkentette hátrányát, amikor Hamilton a 42. körben kereket cserélt és a brit 13 másodperces hátrányba került, amikor elhagyta szerelőit.

Hamilton hét másodpercre csökkentette hátrányát, majd mindkét pilóta azonos köröket kezdett el teljesíteni, végül Rosberget intették le elsőként.

Kimi Räikkönen magányosan a harmadik helyen zárt a Ferrarival, míg Sebastian Vettel, aki az első két etapot a keményebb keveréken teljesítette, a 15. helyről indulva a negyedik lett.

Sergio Perez az ötödik helyen zárt a Force Indiával, míg Daniel Ricciardo a hatodik lett, Nico Hülkenberg a hetedik helyen végzett.

A Williams gyenge versenyt teljesített, Felipe Massa csak a nyolcadik lett, míg Valtteri Bottas lecsúszott a pontszerző helyekről, miután a boxutcában Jenson Buttonnal ütközött.

Romain Grosjean pontokat szerezett utolsó lotusos versenyén, a kilencedik helyen intették le, míg Daniil Kvyat a 10. helyen zárt, fékproblémákkal küzdve.

Carlos Sainz Junior remek rajtot vett, de lassú kerékcserét teljesített és a 11. helyen zárt, Button és Bottas előtt.

Marcus Ericsson sauberes csapattársa, Felipe Nasr előtt végzett, míg Max Verstappen a 12. helyen ért ugyan célba, de a kék zászlók figyelmen kívül hagyása miatt időbüntetést kapott és a 16. helyre sorolták hátra.

Fernando Alonso a 17., Will Stevens a 18. helyen zárt, kényelmes előnnyel Roberto Merhi előtt.

Pastor Maldonado versenye korán véget ért, az első kanyarban ütközött Alonsóval, aki Felipe Nasr autójának is nekicsapódott, mielőtt a venezuelai Lotusával ütközött.

A 2015-ös szezon véget ért, a csapatokra még egy tesztnap vár Abu Dhabiban december 1-jén.

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016