• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a maratoni Brazil Nagydíjat

Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a maratoni Brazil Nagydíjat

Készült: 2016.november.13 20:12 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Forma1 Hírek, Autós Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton hibátlan vezetéssel megnyerte a Brazil Nagydíjat, amelyet a súlyos balesetek miatt kétszer is megszakítottak. A drámai versenyen Nico Rosberg a második lett, ezzel a bajnoki küzdelem a szezonzáró, Abu Dhabi Nagydíjon dől el.
A dobogóra még a Red Bull pilótája, Max Verstappen állhatott, aki harcos vezetést bemutatva szerezte meg a harmadik helyet. A holland pilóta a futam elején Nico Rosberget megelőzte és a második helyen haladt, majd a futam közbeni gumicsere miatt kicsúszott az első tízből - míg a Mercedes egyszer sem cserélt kereket a futam során, hanem a piros zászlós megszakításokat kihasználva tettek fel az autóra új kerekeket.

Verstappen több autót megelőzött az utolsó körökben és így szerezte meg a harmadik helyet.

A futam rajtját tíz perccel elcsúsztatták az erős esőzés miatt, majd a mezőny a biztonsági autó mögött indult el. Amint a biztonsági autó kiállt, Hamilton azonnal nagy előnyre tett szert.

A biztonsági autó azonban hamarosan visszatért, amikor Marcus Ericsson balesetet szenvedett és Sauberje elállta a box bejáratát. A futamot piros zászlóval megszakították, hogy a célegyenesben lévő törmeléket el tudják takarítani.

A futam a biztonsági autó mögött indult újra, de néhány másodperc után Kimi Räikkönen a célegyenes falának csapódott. Következett a második piros zászlós megszakítás.

Úgy tűnt, a futamot az eső felerősödése miatt nem indítják újra, de meglepetésre a versenyirányítás úgy döntött, elengedi a mezőnyt.

Ismét a biztonsági autó mögött körözött a mezőny, majd zöld utat kaptak az autót. Habár Felipe Massa balesete miatt ismét igénybe kellett venni a biztonsági autót.

Végül a mezőny simán célba ért.

Sergio Perez a negyedik lett Verstappen mögött, a mexikói pilóta Sebastian Vettel és Carlos Sainz Junior előtt ért célba.

Felipe Nasr a kilencedik lett, ezzel a Sauber két világbajnoki pontot szerezve a Manor elé került a konstruktőri bajnokságban.

Az utolsó pontszerző a McLaren pilótája, Fernando Alonso lett.

Romain Grosjean nem tudott rajthoz állni, miután a rajtrácsra felvezető körben összetörte autóját.

Hamilton győzelmével a győzelmek listáján megelőzte a négyszeres világbajnok Alain Prostot. A brit pilóta már 52 sikernél jár és egy új rekordot állított be azzal, hogy 24 különböző pályán állhatott a dobogó legfelső fokára.

A szezonzáró, Abu Dhabi Nagydíjat november 27-én rendezik a Yas Marina Circuit pályán.

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016