• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a belga időmérőt Vettel előtt: megvan Schumacher rekordja!

Készült: 2017.augusztus.27 10:41 Készítette: Lipták Melinda Írta: Hujber Dávid Kategória: Forma1 Hírek, Autós Hírek Forrás Motorsport.com

Lewis Hamilton magabiztos idővel szerezte meg pályafutása 68. rajtelsőségét a Forma-1-ben, amivel beérte Michael Schumachert az örökranglistán. Az időmérő edzés ideje alatt teljesen száraz volt az idő, így minden adott volt ahhoz, hogy a pilóták a maximumot hozzák ki magukból, az autókból és a gumikból.
Közvetlen a zöld jelzés előtt 23°C volt a levegő hőmérséklete, míg 35°C-os az aszfalt.

Q1
A háromszoros világbajnok nyitott az élen a Q1-ben, de a német riválisa igen közel volt hozzá, szuper-lágy gumikon. A harmadik helyre Verstappen vágódott be, de a holland már ultra-lágy gumikat használt, akárcsak a másik Red Bullal Ricciardo. Räikkönen nem igazán erőltette meg magát az első etapban, akinek vibrációs gondjai voltak. A finn szintén szuper-lágy gumikkal ment tovább a Q2-be.

A Force India, a Renault, a Haas, valamint a McLaren is mindkét versenyzőjével bejutott a Q2-be. Ocon 7. és Hülkenberg 8. helye igen erősnek volt mondható a középmezőnyből, de Sainz és Vandoorne is ott tudott lenni a legjobb 10-ben. Ezzel szemben a Williams mindkét autójával kihullott, akárcsak a Sauber. A Toro Rosso orosz versenyzője szintén kipottyant.
KIESŐK: Massa, Kvyat, Stroll, Ericsson, Wehrlein. Kvyat 20 helyes rajtbüntetést kap az új motorelemek cseréje miatt. A harmadik szabadedzésen tapasztalt problémák miatt volt szükség a cserékre.

Q2
Hamilton egy rettentő erős idővel és újabb pályacsúccsal szerezte meg az első helyet a Q2-ben. A második helyen az eddig csak gyengélkedő Bottas zárt, de a hátránya így is több mint 0,3 másodperc volt. A harmadik időt Räikkönen rakta össze, közvetlen Verstappen és Vettel előtt, majd jön Ricciardo. Palmer a kuplungprobléma ellenére 7. lett, egy igen jó idővel a neve mellett. A másik Renault szintén bejutott a Q3-ba, akárcsak a Force Indiák.

Alonso jogosan volt dühös, mert megint gondok akadtak a Honda motorjával és így éppen hogy csak lemaradt az utolsó etapról. A Haas és a Toro Rosso szintén kiesett.

TOP-10: Hamilton, Bottas, Räikkönen, Verstappen, Vettel, Ricciardo, Palmer, Pérez, Hülkenberg, Ocon. Sokáig úgy tűnt, hogy Räikkönen lesz a második, de a finn folyamatos vibrációkkal küszködött a volán mögött és hibázott is. Vettel pedig egy olyan utolsó kört ment, amire nehéz szavakat találni és rengeteget dolgozott le a hátrányából. Ez egy második helyet ért neki Bottas és Räikkönen előtt. A TOP-5-be még Verstappen ért oda.

TOP-10: Hamilton, Vettel, Bottas, Räikkönen, Verstappen, Ricciardo, Hülkenberg, Pérez, Ocon, Palmer.

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016